Lazdynas paprastasis 'Contorta'

Lazdynas paprastasis 'Contorta'
lot. Corylus avellana 'Contorta'
Lajos forma: Netaisyklinga, šakos banguotos, tarpusavyje persipinančios
Augimo greitis: Auga lėtai
Dirva: Normalaus drėgnumo, vidutinio derlingumo, kalkinga, priemolio
Pritaikymas: Sodinama pavieniui, kaip akcentas gerai matomoje vietoje, kompozicijose su žemesniais augalais, prie vandens telkinių, alpinariumuose, prie atraminių sienelių
Lapai: Lapai apvalūs, garbanoti, pjūkliškais kraštais, tamsiai žali, rudenį - gelsvi
Vaisiai: Riešutai, rugpūčio- rugėjo mėn.
Žydėjimas: Kovo mėn. geltoni, svyrantys žirginėliai
Plotis: 2m
Aukštis: 2-2,5 m
Augimo sąlygos: Saulėta, dalinis pavėsis
Aprašymas

Lazdynas paprastasis/ suktašakis 'Contorta'

Pastabos

Lazdynai nereikalauja daug priežiūros. Kasmet rekomenduojama tręšti mineralinėmis trąšomis.Labiausia lazdynams patinka juodžemio ar priemolio dirvos su daug organinių medžiagų, drėgna, tačiau drenuota Jei sunkesnė dirva - maišomos su smėliu ir durpėmis. Jei dirva sunkesnė, sodinant - dedama nerūgščių durpių ir smėlio.Smėlio dirvose lazdynai nemėgsta derėti.

Riešutų derlius būna gausesnis, jei lazdynas dirbtinai apdulkinamas: ( vyriški žiedai - žirginėliai, moteriški - nedideli iš pumpuro išlendantys rausvi žiedai ). Žirginėliai priglaudžiami ir papurtomi prie moteriško žiedo. Įprastai žirginėliai ir žiedai subręsta skirtingu metu. Tačiau galima dalį žirginėlių nuskabyti ir laikyti vėsioje vietoje. Pradėjus žydėti moteriškiems žiedams, žiedadulkės perkeliamos ant žiedų. Tai padaryti yra keli būdai: žiedadulkės maišomos su vandeniu ir purškiama; delne su žiedadulkėmis atsargiai pamirkomi žiedai.